5 اشتباه رایج در آرایش روزانه

اشتباهات آرایشی

یکی از کارهای مورد علاقه و جذاب برای برخی از خانم‌ها، آرایش‌کردن است و معمولا تایمی از روز را صرف انجام این‌کار می‌کنند. به‌طورکلی هدف افراد از آرایش‌کردن، پوشاندن برخی نواقص موجود در چهره و یا زیباترشدن و افزایش اعتماد به‌نفس است. البته افرادی را نیز می‌بینیم که چهره آنها در اثر آرایش نه تنها زیبا نمی‌شود بلکه، تحت تاثیر لایه‌ای از آرایش سنگین و ناهماهنگ، زیبایی طبیعی چهره خود را نیز از دست می‌دهند. بی‌توجهی به شیوه صحیح آرایش، فرم صورت، رنگ پوست، مواد و تناژ رنگی مورد استفاده برای قسمت‌های مختلف صورت، از جمله مواردی است که در صورت عدم رعایت آنها، تمام زحمات و زمانی که برای آرایش صرف‌ می کنید، هدر رفته و در نهایت، هیچ تغییر مثبتی در چهره شما ایجاد نمی‌شود. از این‌رو، در این‌ مطلب قصد داریم که ۵ مورد از مهم‌ترین اشتباهات آرایشی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

آنچه در مقاله 5 اشتباه رایج در آرایش روزانه خواهید خواند:

  1. اشتباه در انتخاب رنگ کرم پودر
  2. استفاده زیاد از پنکک
  3. ناهماهنگی رنگ رژلب و خط لب
  4. آرایش چشم تیره و غلیظ
  5. ابرو های پر رنگ
اشتباهات آرایشی در انتخاب کرم پودر

اشتباه در انتخاب رنگ کرم پودر

یکی از بزرگترین اشتباهات آرایشی که تاثیر زیادی در نتیجه آرایش دارد و متاسفانه کمتر کسی به این موضوع مهم، اهمیت می‌دهد، انتخاب اشتباه رنگ کرم پودر است. بیشتر خانم‌ها بدون توجه به تناژ پوستی خود و صرفأ براساس برند تولیدی، اقدام به انتخاب و خرید این محصول آرایشی می‌کنند که در اکثر اوقات، رنگ انتخاب‌شده هیچ تناسبی با پوست فرد ندارد.

درواقع شما باید به تناژ پوستی خود کاملا آشنا باشید تا بتوانید به راحتی کرم پودر متناسب با پوست خود را پیدا کنید. اگر هنوز دقیق نمی‌دانید پوست شما چه تنالیته‌ای دارد، توصیه می‌کنیم درهنگام مراجعه به فروشگاه لوازم آرایشی، حتمأ تستر این محصولات را بر روی پوست خود امتحان‌کرده و پس از انجام بررسی‌های لازم، آن‌ را انتخاب کنید. برای این‌کار، می‌توانید مقداری از کرم مورد نظر را روی فک خود بزنید، سپس در نور کافی به آینه نگاه‌کرده و درصورت همرنگ‌بودن آن با پوست خود، اقدام به خرید نمایید.

انتخاب کرم پودر روشن‌تر از پوست نیز یکی دیگر از اشتباهات آرایشی برخی از افراد است، زیرا کرم پودر باید همرنگ پوست بوده و یا حتی کمی تیره‌تر باشد و درصورت انتخاب کرم روشن‌تر از پوست، اختلاف رنگ ایجاد‌شده با دست‌ها و گردن، بسیار غیرطبیعی و زننده خواهدبود.

اشتباهات آرایشی و استفاده نادرست از پنکک

استفاده زیاد از پنکک 

مرحله بعدی که پس از زدن کرم پودر باید انجام شود، استفاده از پنکک‌ها یا پودرهای بیک است که باعث می‌شود آرایش پایه کاملا یکدست و ثابت شود. پودر صورت، کمک زیادی به زیبایی، مات‌ و فیکس‌شدن کرم پودر در جای خود می‌کند، اما یکی از اشتباهات آرایشی که برخی افراد، همیشه آن را تکرار می‌کنند، استفاده زیاد و اغراق آمیز از کرم پودر یا پنکک است.

مصرف هریک از لوازم آرایشی، قاعده و قانون خاص خود را دارد و درصورت زیاده‌روی در هریک از آنها، زیبایی آرایش تحت‌تاثیر آن، کاهش می‌یابد. ایجاد لایه‌ای ضخیم از پودر، لطافت و زیبایی صورت را گرفته و علاوه بر ظاهر سنگین و غلیظ، سن را نیز بالاتر نشان می‌دهد. بعضی افراد نیز که پوست آنها چرب است، تصور می‌کنند برای رفع برق ناشی از چربی پوست خود، باید از پودر زیاد استفاده کنند. اما با این‌کار پوست آنها زمخت و سنگین شده و از نزدیک، نمای جالبی نخواهد داشت. این افراد به‌جای استفاده از پودر می‌توانند با خرید ورقه‌های مخصوص جذب چربی، آرایش خود را تازه و مات نگهدارند.

اشتباهات آرایشی ناهماهنگی رنگ رژ لب و خط لب

ناهماهنگی رنگ رژ لب و خط لب

در دهه‌های گذشته معمولا خانم‌ ها در آرایش خود از خط لب پررنگ قهوه‌ای و رژلب‌ های بژ استفاده می‌کردند که امروزه این‌نوع آرایش منسوخ‌ شده و اغلب افراد ترجیح می‌دهند، از رنگ‌های ملایم، نود و طبیعی به‌همراه خط لب همرنگ استفاده کنند. اما گذشته از خط لب‌های تیره و قدیمی که ظاهر فرد را بسیار خشن و نازیبا می‌کرد، انتخاب رژلب و خط لب نامناسب که رنگ آنها هیچ همخوانی و تناسبی با هم نداشته باشد نیز یکی‌دیگر از اشتباهات آرایشی افراد محسوب می‌شود.

انتخاب تنالیته مناسب و ست برای رنگ رژ لب و خط لب، تاثیر زیادی در نتیجه نهایی آرایش داشته و باعث می‌شود، لب‌ها مرتب‌تر، حجیم‌تر و خوشرنگ‌تر به‌نظر برسند. اجتناب از اشتباهات آرایشی اینچنینی و دقت در کشیدن خط لب روی خطوط، باعث ماندگاری بیشتر و جلوگیری از پخش‌شدن آن در اطراف لب خواهد شد.

اشتباهات آرایشی چشم

آرایش چشم تیره و غلیظ

چشم‌ها یکی از قسمت‌های مهم در آرایش صورت هستند و معمولا لوازم آرایشی متنوعی برای این ‌قسمت از چهره وجود دارد. البته همین ابتدا باید تاکید کنیم که برای انجام یک آرایش روزانه، لزومی ندارد از همه این لوازم، استفاده شود. درواقع یکی از اشتباهات آرایشی افراد، استفاده همزمان از تمام این مواد به‌صورت غلیظ و سنگین است.

اگر قصد شما از آرایش‌کردن، زیباترشدن چهره است، نباید چشم‌های خود را مملو از خط چشم ضخیم، ریمل سنگین و سایه پررنگ کنید. این‌کار علاوه بر اینکه چهره شما را مبتذل می‌کند، جذابیت چشم‌ها را نیز کاهش می دهد. هر قدر سایه شما ملایم‌تر، خط چشم نازک‌تر و ریملتان مرتب‌تر باشد و سعی‌کنید مژه‌های پایینی را بدون کشیدن خط چشم آرایش کنید، چشم‌ها جلوه بیشتری داشته و آرایش را تمیزتر و زیباتر نشان می‌دهد. این کار همچنین مانع از پخش‌شدن سیاهی در زیر چشم و اشتباهات آرایشی می‌شود.

با این وجود، درصورتی که می‌خواهید قسمت پایین چشم خود را نیز آرایش‌کرده و خط چشم بکشید، می‌توانید از یک مداد خاکستری یا قهوه‌ای روشن استفاده کنید. این‌کار ضمن حفظ سادگی چهره، چشم‌ها را جذاب‌تر کرده و آن‌ها را درشت‌تر نشان می‌دهد. یکی دیگر از اشتباهات آرایشی چشم‌، مربوط می‌شود به سیاه‌کردن داخل پلک پایین که این‌کار، چشم‌ها را کوچکتر نشان‌داده و از زیبایی چهره می‌کاهد. توصیه می‌کنیم به‌جای مداد مشکی از مداد سفید برای داخل چشم خود استفاده نمایید، چون در این‌صورت چشم‌ها درشت‌تر نشان داده شده و آرایش زیبا‌تر می‌شود. نکته آخر در مورد اشتباهات آرایشی چشم این است که؛ اگر توانایی کشیدن یک خط چشم مرتب توسط خط چشم‌ها ندارید، بهتر است از انجام این‌کار منصرف شوید زیرا نکشیدن خط چشم، بهتر از کشیدن خطوط ناهموار، ضخیم و ناهماهنگ است.

اشتباهات آرایشی ابرو

ابروهای پررنگ

ابرو از جمله قسمت‌هایی است که می‌تواند زیبایی چهره را چند برابر کند. البته این در‌صورتی است که سعی نکنید با کمک مداد ابرو، فرم و مدل ابروی خود را عوض کنید. در این سال‌ها یکی از مدهای آرایشی، ابروهای پهن و نچرال است که متاسفانه برخی از خانم‌ها با استفاده از مواد آرایشی و به‌شکلی کاملا غیرطبیعی، سعی می‌کنند ابروهای خود را پهن و پررنگ نشان دهند که این‌مورد نیز از بزرگ‌ترین اشتباهات آرایشی خانم‌ها به‌حساب می‌آید.

اگر فکر می‌کنید با این‌کار تصور همه بر این خواهد بود که این ابروها، طبیعی بوده و متعلق ‌به خودتان است، سخت در اشتباهید. زیرا این‌کار، چهره شما را مصنوعی کرده و نمای جالبی ندارد و یکی از اشتباهات آرایشی محسوب می شود. مطمئن باشید ابروهای خلوت و نازکتان، زیبایی بیشتری را به چهره شما می‌بخشد و کافی است در موقع آرایش‌کردن، با کمک یک مداد یا سایه ابرو، قسمت‌های خالی ابروهایتان را پرکرده و سپس برس بکشید.

سخن آخر

افراد مختلف معمولا تعاریف متفاوتی از زیبایی دارند و چیزی که در نظر یک فرد زیباست، ممکن است در نظر فردی دیگر، زشت باشد. در واقع زشتی و زیبایی یک چیز، تنها مفاهیمی هستند که در رابطه با یک موضوع، در ذهن انسان شکل می‌گیرند. از همین رو ممکن است که موضوعی، برای شما بسیار زیبا به نظر آید، در حالی که از نظر بقیه، زیبایی چندانی نداشته و این صرفا یک تصور ذهنی برای شما باشد.

اشتباهات آرایشی محدود به این مواردی که گفته شد نبوده و برای هر فرد ممکن است موارد متفاوتی را شامل شود. به همین خاطر بهتر است که علاوه بر رعایت موارد گفته شده در بالا، پس از انجام آرایش، یا ایجاد یک تغییر در آرایش روزانه خود، حتما نظرات افرادی که نظرشان برای شما مهم است را در این زمینه جویا شوید تا بهتر بتوانید به هدف خود از آرایش برسید.

به عنوان مثال می‌توانید در این زمینه نظر همسر یا خواهر و مادر خود را بپرسید. به خصوص نظر همسرتان، می‌تواند در این زمینه برای شما بسیار راهگشا باشد، چرا که خانم‌ها اغلب برای جلب نظر همسران خود و زیبا به نظر رسیدن در چشم آنان اقدام به انجام آرایش می‌کنند. در پایان باید گفت که در کنار وقت گذاشتن برای انجام آرایش، نباید از توجه به درونیات خود نیز غفلت نمایید، چرا که داشتن یک روح و ذهن زیبا، بسیار بیشتر از داشتن چهره‌ای زیبا، می‌تواند زندگی را برای شما و اطرافیان‌تان زیبا نماید. چنانچه نظر خاصی در رابطه با این موضوع دارید، حتما از طریق بخش نظرات، ما را همراهی نمایید. مشتاقانه منتظر خواندن نظرات فوق‌العاده شما هستیم.

اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی