بهترین رنگ مو با توجه به نوع پوست

بهترین رنگ مو

زیبایی چیزی است که همگان دنبال هستند و کارهای زیادی برای زیباتر شدن انجام می شود. مسلما یکی از نقاط زیبایی برای هر فرد موهای او می باشد. داشتن موهایی زیبا می تواند تاثیر زیادی در چهره یک شخص داشته باشد و باعث درخشیدن او در میان جمع شود. انتخاب بهترین رنگ مو یکی از موارد مهم در زیبایی مو می باشد و باید در انجام آن دقت شود. زنان در سال چندین بار ممکن است موهای خود را رنگ کنند و به همین خاطر باید به این موضوع ویژه داشته باشند(البته بسیاری از مردان هم موهای خود را رنگ می کنند).

نکته مهم در رنگ کردن مو ، در نظر گرفتن سن و موقعیت زمانی و مکانی می باشد. یادتان باشد هر رنگی برای هر سنی و هر موقعیتی مناسب نیست و شما باید به این موضوع توجه کنید. ما در این مطلب به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید بهترین رنگ مو را با توجه به نوع پوست خود انتخاب کنید.

آنچه در مقاله انتخاب رنگ مو با توجه به نوع پوست خواهید خواند:

  • شناسایی نوع پوست
  • تعیین رنگ مو
  • راهنمایی برای انتخاب مناسب رنگ مو
  • رنگ مو مناسب انواع پوست

 

هنگامی که نوبت به ایجاد رنگ موی دلخواه و مناسب برای شما می رسد ، باید به این دو مورد توجه کنید:


1. شناسایی نوع پوست:

ابتدا باید تعیین کنید که چه نوع پوستی دارید . پوست شما می تواند سرد ، گرم یا خنثی باشد و هر کدام از این پوست ها دارای ویژگی های متفاوتی هستند.


2. تعیین رنگ مو که باعث می شود بهترین حالت زیبایی برای شما ایجاد شود:

هر رنگ مویی برای ظاهر شما مناسب نیست و شما باید رنگ موی خود را بر اساس جنس پوستتان انتخاب کنید تا شما را زیباتر جلوه دهد.
هنگام انتخاب رنگ مناسب مو ، جنس پوست شما یک عامل اصلی و مهم است. از آنجایی که موهای شما درست در کنار صورت شما است ، انتخاب رنگ مناسب می تواند باعث درخشش پوست شما شود و شما را سالها جوان تر نشان دهد. برای کمک به رمزگشایی رنگ و نوع پوست شما و انتخاب بهترین رنگ مو، مطالب زیر مهیا شده است و شما می توانید با خواندن آنها رنگ متناسب با پوست خود را تشخیص دهید.

تعیین رنگ مو
تشخیص نوع پوست

تشخیص نوع پوست شما


برای کشف نوع پوست خود ، به مچ دست یا بالای دست خود نگاه کنید. آیا رگه های آبی یا بنفش می بینید؟ اگر این رگه ها را می بینید باید بدانید که نشان دهنده این است که نوع پوست شما خنک است.
اگر رگه های سبزتر مشاهده می کنید پس پوست و تن شما گرم می باشد. کسانی که هر دو را می بینند به احتمال زیاد پوست و تنی خنثی دارند.


اگر هنوز از نوع پوست خود مطمئن نیستید ، این ترفند را امتحان کنید:
گوشواره های نقره ای یا گردنبند نقره ای را روی گوش یا گردن خود قرار دهید و به آینه نگاه کنید. سپس زیورآلات و طلا را امتحان کنید. کدام رنگ بهتر به نظر می رسد؟
تن و پوست خنک در برابر رنگ نقره ای درخشان تر به نظر می رسند در حالی که جواهرات طلا در برابر پوست گرم می درخشند.

  یافتن مناسب ترین و بهترین رنگ مو برای شما


   اکنون که نوع پوست خود را مشخص کردید ، باید رنگ مویی انتخاب کنید که تمام ویژگی های عالی را برجسته می کند.
   متخصصین ما این قاعده را توصیه می کنند :
  “رنگ مویی را انتخاب کنید که مخالف رنگ و جنس پوست شما باشد”.

رنگ مو برای پوست های سرد :


اگر کاملاً مطمئن هستید که نوع پوست شما خنک است (به این معنا که رنگ و لعاب های زیادی به رنگ صورتی ، آبی یا قرمز در پوست شما وجود دارد) باید رنگ مویی انتخاب کنید که به حداقل رساندن هرگونه قرمزی در پوست شما کمک کند.
رنگ موهای گرم یا طلایی روی پوست روشن و خنک، زیبا و عالی به نظر می رسند بنابراین شما باید به دنبال موی بور طلایی ، قرمز روشن ، قهوه ای شکلاتی یا برنزه خنثی باشید که به متعادل کردن رنگ پوست صورتی شما کمک کند و چهره شما را تکمیل کند.


رنگ مو برای پوست های گرم :


برای پوست های گرم تر (به نکات زرد یا نارنجی فکر کنید) ، رنگ موی ایده آل شما باید به پوست شما ظاهر و درخشندگی سالم و طبیعی ای ببخشد. بنابراین به دنبال رنگ های خنک ، خاکی یا رنگ های مایل به قرمز مانند موهای بلوند عسلی یا توت فرنگی، مس طلایی ، قهوه ای روشن مایل به زرد و دیگر رنگ های این چنینی باشید.


رنگ مو برای پوست های تیره :


توجه کردن به تضاد مناسب بین چهره و رنگ مو مهم است. آنچه شما نمی خواهید این است که رنگ موهای شما کاملاً با پوست شما یکی باشد چون این کار ویژگی های شما از بین می برند. اگر شما پوستی تیره دارید باید از رنگ هایی استفاده کنید که مخالف رنگ پوست شما باشد مانند رنگ های روشن صورتی ، طلایی و قهوه ای تیره تا تضاد بین پوست و موی شما بیشتر دیده شود و شما را زیباتر جلوه دهد. البته توجه داشته باشید که عوامل دیگر را نیز در نظر بگیرید و فقط همین عامل را برای انتخاب رنگ لحاظ نکنید.


رنگ مو برای پوست های خنثی :


برای پوست های خنثی ، یک لایه از رنگ های بلوند با سایه های قهوه ای بسیار مناسب خواهد بودو باعث می شود ظاهر بسیار جذابی پیدا کنید.

نکات رنگ کردن مو

1.ابتدا رنگ را روی یک یا چند تار مو تست کنید: یکی از کارهای مهم، تست رنگ می باشد چون شما باید ببینید چه ظاهری پس از رنگ کردن مویتان خواهید داشت. اجازه دهید رنگ کاملا خشک شود و سپس ببینید که آیا این رنگ کاملا به شما می آید یا خیر.


2.سعی کنید ابتدا وسط موهای خود را رنگ کنید: سعی کنید رنگ را در وسط موهای خود بزنید چون این کار باعث می شود موهای بهتر و یکنواخت تری داشته باشید.


3.از رنگ کردن پوست سر اجتناب کنید: یکی از کارهایی که باید برای صحیح رنگ کردن مو انجام دهید این است که از رنگ کردن در نزدیکی ریشه و پوست سر اجتناب کنید. تلاش کنید تا رنگ را به پوست سر خود نمالید.


4.رنگ مو را بیش از حد روی سر خود باقی نگذارید: سعی کنید که بیش از اندازه لازم رنگ را روی سر خود باقی نگذارید چون این کار می تواند برای موهای شما ضرر داشته باشد. مواد شیمیایی موجود در رنگ می تواند به پوست سر شما آسیب برساند.

نکات رنگ مو
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی