راهنمای انتخاب و خرید عطر و ادکلن

راهنمای خرید عطر و ادکلن

خرید عطر و ادکلن خوب و مناسب،برای بسیاری از افراد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. با توجه به هزینه‌ی قابل توجهی که باید برای خرید بهترین عطرها صرف شود، باید در هنگام خرید آن‌ها دقت و هوشیاری کافی را داشته باشیم. دنیای گسترده‌ی عطرها و ادکلن‌ها پر از تنوع و تفاوت بوده و به جرات می‌توان گفت که برای هر شخصیت و سلیقه‌ای‌، رایحه‌ی خاصی تولید شده است.

آنچه در مقاله راهنمای انتخاب و خرید عطر و ادکلن خواهید خواند:

  1. انواع رایحه‌ در عطرها
  2. برای خرید عطر و ادکلن به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
راهنمای جامع انتخاب ادکلن

با توجه به حجم گسترده‌ای از رایحه‌های متنوع که برندهای مختلف عطر عرضه می‌کنند که معمولا هر یک برای سن، جنسیت و موقعیت‌های خاصی مناسب است، می‌بایست حتما در هنگام خرید عطر و ادکلن، اطلاعات کافی در این زمینه داشته و از راهنمایی فروشندگان و افراد مطلع استفاده کنید. در این مقاله برخی از مهم‌ترین راهنمایی‌های لازم جهت خرید یک عطر مناسب، برای شما آورده‌ شده است. برای اینکه بتوانید در هنگام مراجعه به عطرفروشی، یک خرید خوب داشته باشید، توصیه می‌کنم که در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

انواع رایحه در عطر ها

عطرها و ادکلن‌ها رایحه‌های مختلفی دارند که می‌تواند یادآور شرایط متفاوت و حتی اخلاق و روحیات یک شخص باشد. از همین رو، اولین و مهم‌ترین نکته برای خرید عطر و ادکلن، آشنایی با انواع رایحه‌ها و ویژگی‌هایی است که هر یک از آن‌ها القا می‌کنند. در ادامه به‌ طور مختصر به انواع رایحه عطرها و ویژگی هر یک اشاره شده است.

بررسی عطر های شیرین

رایحه شیرین

رایحه‌ی شیرین که در عطرها و ادکلن‌های بسیاری وجود دارد، برای افراد خونگرم، اجتماعی، شوخ، بشاش، مهربان و پرانرژی مناسب است. این افراد معمولا حضوری پررنگ در جمع داشته و با دیگران ارتباطی بسیار گرم و صمیمانه دارند. رایحه‌های مختلف شیرین و گرم یا شیرین و سرد، شامل عطرهای وانیل، هل، بسیاری از گل‌ها و مرکباتی همچون پرتقال و گریپ فروت هستند. عطرهای شیرین یادآور بو و طعم میوه‌های تابستانی، گل‌ها و حتی شکلات هستند که لحظات شادی بخشی را برای اطرافیان شما رقم می‌زنند.

به‌طور معمول آقایان و خانم‌های فعال، خندان و برونگرا در هنگام خرید عطر، رایحه‌های شیرین را می‌پسندند. این عطرها یا ادکلن‌ها را می‌توانید برای محافل غیر رسمی و رسمی خود، انتخاب کنید.

بررسی عطر ها و ادکلن های تلخ

رایحه تلخ

افراد مصمم، جدی، سرسخت و قوی معمولا به عطرهای تلخ علاقه دارند. ورزشکاران، مدیران، اشخاص جوان دارای اراداه‌ی مصمم و ثبات تصمیم، شخصیت‌هایی هستند که معمولا رایحه‌های تلخ استفاده می‌کنند. اگر شما هم جزو افراد دارای شخصیت مصمم و قوی هستید و در مقابل مشکلات و سختی‌های زندگی هرگز تسلیم نمی‌شوید، در هنگام خرید عطر، حتما به رایحه‌های تلخ فکر کنید.

اغلب آقایان و خانم‌هایی که با انگیزه‌ی قوی و تمرکز بر روی اهدافشان به فعالیت پرداخته و معمولا تنهایی و خلوت را به حضور طولانی در جمع ترجیح می‌دهند، چنین عطرهایی را می‌پسندند. در عطر و ادکلن‌های تلخ، رایحه‌هایی مانند قهوه، کهربا، تنباکو، چرم، ادویه‌های شرقی، اسطوخدوس و اسانس ریشه برخی درختان  به کاربرده می‌شود.

بررسی عطر و ادکلن های تند

رایحه‌ی تند

عطرهای تند با افراد صبور، منطقی و باهوش  که اغلب اعتماد به نفس بالایی دارند، متناسب است. اراده و تصمیمات صحیح این افراد معمولا در بین مردم زبانزد بوده و از احساساتی شدن و دمدمی مزاج بودن به دور هستند. گاهی این افراد حس حاکمیت داشته و می‌خواهند همه چیز بر وفق مراد آنان پیش برود. چنین افرادی باید در هنگام امتحان و خرید عطر، به رایحه‌های تند توجه ویژه‌ای داشته باشند.

رایحه‌ی تند شامل عطرهایی با بوی زنجبیل مانند است و احساسات شادی ‌بخش و انرژی ‌زا را در فرد بر می‌انگیزد. این عطرها و ادکلن‌ها با تیپ‌های شخصیتی خاصی در بین خانم‌ها و آقایان هماهنگ بوده  و می‌توانند با رایحه‌های دیگر نیز ترکیب شوند.

بررسی عطر و ادکلن ملایم

رایحه ملایم

انتخاب رایحه‌ی ملایم در هنگام خرید عطر و ادکلن، نشان دهنده‌ی روحیات مرموز، درونگرا و اسرارآمیز افراد است. در حقیقت رایحه‌های ملایم مخصوص کسانی است که به راحتی نمی‌توان روحیات و اخلاق آن‌ها را شناخت و قادرند در هر موقعیتی، به طور خاصی رفتار کنند. گاهی اوقات نیز اشخاص زود رنج و حساس به این عطرها روی می‌آورند.

برای خرید عطر و ادکلن به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

با توجه به انواع رایحه‌هایی که گفتیم، احتمالا تا حدودی به عطر مناسب و معیارهای انتخاب آن با توجه به روحیات خود، آشنا شده‌اید. اما به جز تناسب نوع رایحه‌ی عطر با شخصیت انسان، نکات مهم دیگری نیز در هنگام خرید یک عطر یا ادکلن مناسب، وجود دارد که باید مورد توجه قرارگیرند. در زیر به برخی از این نکات اشاره نموده‌ایم.

بو کردن عطر

1-از بوئیدن پی در پی عطرهای مختلف خودداری کنید.

واقعیت این است که وقتی در هنگام خرید عطر یا ادکلن، دو یا سه مورد را پشت سر هم امتحان می‌کنید، حس بویایی شما نمی‌تواند رایحه‌ی عطرهای بعدی را به درستی تشخیص داده و دچار اشتباه می‌شود. بنابراین پس از تست یک یا دو مورد عطر یا ادکلن، بهتر است که مدتی از مغازه‌ی مورد نظر خارج شده و پس از چند لحظه استشمام هوای آزاد، مجددا به امتحان موارد بعدی بپردازید.

انتخاب عطر و ادکلن برحسب شخصیت

2-عطر را متناسب با شخصیت خود انتخاب کنید.

با توجه به مطالبی که در معرفی رایحه‌های مهم گفتیم، تا حدودی می‌توانید عطر یا ادکلن متناسب با خود را پیدا کنید. روحیات، خلق‌وخو و حتی اندام شما می‌توانند تعیین کننده‌ی این مساله باشند که چه عطری برایتان مناسب است. برای مثال، در خرید عطر مناسب، برای افراد لاغر عطرهای ملایم و خنک و برای افراد دارای اضافه وزن، رایحه‌های تلخ توصیه می‌شود. همچنین گفته می‌شود عطرهای میوه‌ای و شیرین و گرم برای افراد خونگرم و رایحه‌های تند و تلخ مانند دارچین و زنجبیل، برای افراد خونسرد و خجالتی مناسب است.

انتخاب عطر و ادکلن بر حسب شرایط

3-عطر را متناسب با شرایط مورد استفاده انتخاب کنید.

جالب است بدانید که هر جمعی بسته به صمیمی یا رسمی بودن، عطرها و ادکلن‌های خاص خود را می‌طلبد. به‌علاوه، زمانی که تصمیم به خرید عطر دارید، لازم است به این مساله توجه کنید که رایحه‌های خنک و تند برای فصول گرم مانند بهار و تابستان، و نمونه‌های گرم و ملایم برای فصول سرد پاییز و زمستان مناسب هستند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم دو نوع عطر گفته شده را برای شرایط مختلف، داشته باشید.

عطر های با ماندگاری بالا

4-عطر با ماندگاری بالا انتخاب کنید.

یکی از اصلی‌ترین مواردی که قبل از انتخاب و خرید عطر می‌بایست آن را مد نظر داشته باشید، ماندگاری این محصولات است. عطرهای پرفیوم با درصد خلوص 20 الی 30 درصد، بهترین ماندگاری را داشته و تا ساعت‌ها می‌توانند پایدار بمانند. برای حصول از اطمینان ماندگاری عطر، می‌توانید در هنگام تست، مقداری از عطر را روی لباس یا بدن خود مالیده و فروشگاه را ترک نمایید، پس از چند ساعت که از ماندگاری عطر مطمئن شدید، دوباره به عطرفروشی مراجعه نموده و عطر موردنظر را خرید نمایید. البته بهترین راه این است که از فروشگاه‌های معتبر اقدام به خرید عطر و ادکلن کنید.

سخن آخر

داشتن بوی خوش باعث ایجاد سرزندگی در فرد و موفقیت بیشتر در روابط اجتماعی خواهد شد و در طول روز به شما و اطرافیان‌تان نشاط خواهد بخشید. عطرها فقط برای استفاده در محیط بیرون نیستند و شما می‌توانید از آن‌ها درون خانه نیز بهره ببرید و موجب نشاط و لذت خانواده و همسر و فرزندان خود شوید.

با رعایت نکاتی که گفته شد و بررسی رایحه‌های مختلف، می‌توانید به یک انتخاب مطمئن و عالی در خرید عطر یا ادکلن برسید و با داشتن یک عطر مناسب و خاص، خاطرات خوبی از خود به جا بگذارید. اگر نظر یا تجربه‌ی خاصی در رابطه با خرید عطر دارید، در ادامه می توانید نظر خود را ثبت نموده و ما و سایر مخاطبان را از تجربیات خود بهره‌مند سازید.

اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در print
Print

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی