سن مناسب برای کرم ضد چروک

ن مناسب برای کرم ضد چروک

پوست بدن هر شخصی بدون شک از مهم‌ترین اعضای بدن او است، چرا که زیبایی هر فردی به زیبایی پوست وی بستگی دارد. بنابراین همه‌ی افراد و بخصوص خانم‌ها، دوست دارند پوستی سالم و زیبا داشته باشند. اما پیری پوست دیر یا زود اتفاق می‌افتد و با ظهور اولین چین و چروک‌های پوستی، زیبایی را به خطر می‌اندازد. به‌همین دلیل مراقبت از پوست با انواع محصولات مخصوصی که پیری پوست را به تعویق می‌اندازند، راه حل اساسی برای این افراد است. ما در این مقاله به شما می‌گوییم که سن مناسب برای کرم ضد چروک در چه بازه‌ای است و از چه زمانی باید برای حفظ جوانی پوست خود تلاش کنید.

آنچه در مقاله سن مناسب برای کرم ضد چروک خواهید خواند:

  1. چروک شدن پوست چگونه اتفاق می افتد؟
  2. چگونه می توان از چروک شدن پوست جلوگیری کرد؟
  3. از چه سنی باید کرم های ضد چروک را استفاده کنیم؟
انواع چین و چروک صورت

چروک شدن پوست چگونه اتفاق می‌افتد؟

در پوست بالغ همه‌ی ما، سه لایه‌ی اساسی وجود دارد که بیرونی‌ترین لایه را اپیدرم می‌نامند. بنابراین می‌توان گفت چیزی که ما از ظاهر پوست می‌بینیم، در واقع همان لایه‌ی اپیدرم است. چین و چروک‌های پوستی، لک‌ها و التهاب‌های سطحی همگی در اپیدرم با بیشترین شدت ظاهر می‌شوند. پس سن مناسب برای کرم ضد چروک، همان سنی است که در این لایه تغیییرات اساسی ظاهر می‌شود.

در این لایه، علاوه بر سلول‌های پوست، مواد مختلفی وجود دارد که به وسیله‌ی سلول‌ها ساخته شده و در حفظ سلامت و زیبایی پوست، تاثیر اساسی دارند. یکی از این مواد مهم، نوعی پروتئین به نام کلاژن است که به پوست، خاصیت کشسانی و حفظ رطوبت می‌بخشد. بنابراین پوست افراد جوان و حتی نوزادان، سرشار از کلاژن است که با افزایش سن، به تدریج میزان کلاژن تولید شده در بدن کم می‌شود.


به دنبال کاهش پروتئین کلاژن و الاستین در پوست، کاهش رطوبت و دهیدراته شدن سلول‌های پوستی اپیدرم، اولین چین و چروک‌های پیری ظاهر می‌شوند. اپیدرم به تدریج سفت و خشک شده و خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهد. اولین چروک‌ها در ناحیه‌ی پیشانی، گوشه‌ی چشم و زیر گونه‌ها نمایان می‌شوند و آن‌جا است که متوجه می‌شویم سن مناسب برای کرم ضد چروک فرارسیده است.

بطور میانگین، از سن 40 سالگی، اولین خطوط یا چین و چروک‌های صورت ظاهر می‌شوند. البته در برخی افراد ممکن است این فرایند پیری در سنین بسیار کمتر و حتی از 20-25 سالگی نیز شروع شود. اما خوشبختانه با محصولات ضد پیری امروزه، می‌توان از سنین جوانی با مراقبت از پوست و تامین کلاژن و رطوبت مورد نیاز آن، ظاهر شدن این خطوط را به تعویق انداخت. سن مناسب برای کرم ضد چروک متناسب با هر شخصی می‌تواند متفاوت باشد، اما در این مقاله سعی می‌کنیم میانگین سنی مناسب برای اکثر افراد را ذکر کنیم.

چگونه می‌توان از چروک شدن پوست جلوگیری کرد؟


به تاخیر انداختن پیری و چروک شدن پوست، تنها با تامین کلاژن امکان‌پذیر نیست. بلکه مجموعه‌ای از مواد در این رابطه مورد نیاز است که در محصولات ضد چروک، فرموله شده است. علاوه‌بر آن‌ها، برخی روش‌های موثر وجود دارد که برای جلوگیری از بروز چین و چروک پیشنهاد می‌شود. برخی از موارد که سن مناسب برای کرم ضد چروک را تحت تاثیر قرار می‌دهند، نام می‌بریم:

بهترین راه حل مراقبت از پوست در برابر آفتاب

1- پوست خود را در معرض نور مستقیم و شدید خورشید، قرار ندهید! نور خورشید در ساعات میانی روز (یعنی بین ساعت 10 تا 14) بیشترین شدت را داشته و اشعه‌ی فرابنفش (UV) آن موجب آسیب جدی به سلول‌های پوست می‌شود. بنابراین تا حد ممکن در این زمان‌ها از خانه یا محل کار خارج نشوید و یا حتما از ضد آفتاب‌ها استفاده کنید.

برای مطالعه بیشتر میتوانید مقاله همه چیز در مورد ضد آفتاب را مطالعه کنید.

2- آب فراوان بنوشید. نوشیدن آب به میزان توصیه شده‌ی 8 لیوان در طول شبانه روز، نکته‌ی مهمی برای حفظ سلامت پوست و سایر اعضای بدن است که می تواند سن مناسب برای کرم ضد چروک را عقب بیاندازد.

تاثیر نوشیدن آب روی پوست
تاثیر کرم های آبرسان روی پوست

3- آبرسانی پوست را فراموش نکنید. یک پوست سالم نیاز به محصولات مرطوب کننده‌ی قوی دارد تا دچار خشکی و آسیب پذیری نشود. پس در فصول مختلف و به ویژه زمستان، از آبرسان‌های متناسب با نوع پوستتان استفاده کنید.

4- مصرف سیگار و دخانیات، الکل، دستگاه‌های برنزه کننده و موارد متعدد دیگری وجود دارد که سن مناسب برای کرم ضد چروک را پایین می‌آورند. چرا که به کاهش سطح کلاژن در بافت پوست شما کمک کرده و موجب بروز چین و چروک‌ها می‌شوند. بنابراین از این اشتباهات متداول پرهیز کنید.

سیگار مخرب سیگار روی پوست
کرم های ضد چروک

5- از محصولات ضد چروک مانند کرم‌های ضد چروک استفاده کنید. این محصولات حاوی موادی هستند که به جوانسازی پوست شما کمک کرده و پیری آن را به تعویق می‌اندازند.

از چه سنی باید کرم‌های ضد چروک را استفاده کنیم؟

کرم‌های ضد چروک، دارای مقادیر مختلفی از پروتئین کلاژن و الاستین هستند که با ورود به پوست از بروز خطوط و چروک پیشگیری می‌کند. برخی از این کرم‌ها نیز حاوی ترکیباتی هستند که سلول‌های پوست را برای تولید میزان بیشتری کلاژن و الاستین، تحریک می‌کنند. از دیگر موادی که کاهش تدریجی آن در ظهور چروک‌ها تاثیرگذار است، هیالورونیک اسید می‌باشد که برخی از کرم‌های ضد چروک، درمان خود را بر این اساس انجام می‌دهند.
سن مناسب برای کرم ضد چروک در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد. زیرا در برخی افراد مانند کسانی که پوست چرب دارند، چروک‌های پوستی دیرتر و در برخی زودتر ظاهر می‌شوند. بهترین سن برای شروع به استفاده از کرم‌های ضد چروک، سنین جوانی رو به میانسالی و یا قبل از ظاهر شدن چروک‌های گسترده در صورت است. بنابراین هر زمان که اولین خطوط صورت را دیدید، فورا دست به‌کار شوید.

سن مناسب برای کرم ضد چروک عمدتا از 30 سالگی به بالا است. با این حال اگر به طیف مختلفی از این کرم‌ها نگاهی بیاندازیم، برخی برای استفاده از 25 سالگی و برخی از 40 سالگی ساخته شده‌اند. این بازه‌ی سنی توصیه شده، به غلظت و نوع ترکیباتی که در این محصولات به‌کار گرفته شده است، بستگی دارد. بنابراین در کنار توصیه‌ی پزشک، به سن فرد، ژنتیک، شرایط محیط زندگی و نوع پوست وی نیز باید توجه شود.

اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در print
Print

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    منو اصلی