فرق میسلار واتر با تونر در چیست؟

تفاوت میسلار واتر و تونر

به دنبال پیشرفت دنیای عظیم لوازم آرایشی و به وجود آمدن تنوعی گسترده در خلق فراورده‌های آن، به تدریج محصولات مراقبت از پوست نیز دچار دگرگونی‌ شدند. چراکه با گسترش استفاده از لوازم آرایشی، نیاز به محافظت و مراقبت از پوست در برابر آسیب‌های ناشی از لوازم آرایشی نیز پررنگ‌تر شد. علاوه‌بر آن، توجه عمیق به زیبایی و سلامت پوست در برابر آسیب‌های روزمره همچون آلودگی، تغییرات چربی و ph، دهیدراته شدن و… سبب ایجاد محصولاتی حرفه‌ای برای پاکسازی پوست گردید. دو نمونه‌ی مهم از این تولیدات، میسلار واترها و تونرها بودند، اما اکثر افراد ممکن است فرق میسلار واتر با تونر را ندانند. ما در این مقاله چیستی هر یک از این دو و تفاوتشان را شرح خواهیم داد.

آنچه در مقاله فرق میسلار واتر با تونر در چیست خواهید خواند:

  1. میسلار واتر و تونر چه کاربردی دارند؟
  2. چرا به پاکسازی پوست نیاز داریم؟
  3. فرق میسلار واتر با تونر چیست؟
  4. میسلار واتر بهتر است یا تونر؟
کاربرد میسلار واتر و تونر

میسلار واتر و تونر چه کاربردی دارند؟

میسلار واتر و تونر هر دو محصولاتی هستند که برای پاکسازی پوست ساخته شده‌اند. هر دوی آن‌ها همزمان برای پاکسازی پوست مورد نیاز هستند، اما جایگزین یکدیگر نخواهند بود. زیرا چند فرق میسلار واتر با تونر موجب می‌شود هریک در شرایط متفاوتی استفاده شود و تاثیر مخصوص به خود را داشته باشد. میسلار واتر نوعی محلول قوی پاک کننده بر پایه‌ی آب است که به‌طور تخصصی برای پاکسازی سطحی پوست از چربی، مواد آرایشی و رنگدانه‌های آرایشی یا حتی ضد آفتاب‌های نشسته بر روی پوست، ساخته شده است.

اما تونرها اصولا برای پاکسازی عمیق پوست از چربی، آلودگی و مواد زائد دیگر از عمق پوست است. این محلول‌ها می‌توانند ph پوست را نیز در حد اسیدیته‌ی نرمال پوست تنظیم کنند که به سلامت بیشتر پوست کمک می‌کند. به‌علاوه، تونرها می‌توانند سلول‌های مرده را از روی پوست جدا کرده و موجب شادابی سلول‌ها و آبرسانی بافت پوست شوند؛ درحالی که میسلار واترها قادر به تمیزکردن عمقی و جداسازی سلول‌های مرده نیستند. پس فرق میسلار واتر با تونر باعث می‌شود که با وجود هدف مشابه، اساسا کاربرد و خواص متفاوتی داشته باشند. اکثر میکاپ آرتیست‌ها و یا بلاگر‌های زیبایی، به تفاوت این دو واقف بوده و از هر دو برای داشتن پوستی زیباتر و سالم‌تر استفاده می‌کنند.

میسلار واتر‌ها گزینه‌های خوبی برای پاک کردن آرایش چشم‌ها، لب‌ها و کرم پودرها هستند که می‌توانند به خوبی سطح پوست را تمیز کنند. برای تمیز کردن صورت با این محصول، می‌بایست مقداری از محلول را بر روی پدهای مخصوص پاک کردن آرایش، یعنی پدهای کتانی و پنبه‌ای، بریزید و با کشیدن آن بر روی پوست، آن را پاک کنید. میسلار واتر عموما نیازی به شستشو نداشته و می‌تواند جایگزین بسیار خوبی برای سایر پاک کننده‌های آرایشی مانند روغن‌ها و لوسیون‌های پاک کننده باشد.

چرا باید پوست را پاکسازی کرد؟

چرا به پاکسازی پوست نیاز داریم؟

شاید قبل از مطرح شدن فرق میسلار واتر با تونر، این سوال برای شما مطرح شود که اساسا چرا به این مواد برای پاکسازی پوست نیاز داریم؟ آیا حتما باید از این محلول‌ها استفاده کنیم؟

در طول روز، هنگامی که از وسایل آرایشی که خود حاوی مواد و رنگدانه‌های مختلف هستند استفاده می‌کنیم، این مواد بر روی پوست لایه‌ای ضخیم ایجاد می‌کنند که تنفس سلول‌های پوستی را با مشکل مواجه می‌سازد. در طی ساعت‌های طولانی وجود این مواد بر روی پوست، علاوه‌بر اختلال در تنفس سلول‌های پوستی، به سبب نفوذ مواد به پوست یا تغییر شیمیایی مواد موجود در این محصولات، موجب بروز مشکلات پوستی مانند ظهور لک و آکنه می‌شود.

به همین دلیل است که می‌بایست قبل از خواب یا در هنگام بازگشت به منزل، حتما این مواد از روی پوست پاک شوند. علاوه‌بر مواد آرایشی، مواد زائد پوست، چربی و تعریق در کنار ذرات گرد و غبار و انواع آلودگی‌های دیگر در طول شبانه روز بر روی پوست نشسته و این موضوع اهمیت پاکسازی آن را چندین برابر می‌کند. فرق میسلار واتر با تونر در حقیقت یک تفاوت عملکردی است، با وجود این که هر دو محلولی تمیز کننده هستند، اما هر یک برای پاکسازی پوست در بُعد متفاوتی ابداع شده است.

تفاوت میسلار واتر با تونر

فرق میسلار واتر با تونر چیست؟

اصولا میسلار واترها برای تمیز کردن سطح پوست از رنگدانه‌های مواد آرایشی، قدرت پاک کنندگی بالاتری نسبت به تونرها دارند. بنابراین اگر برای بیرون رفتن از منزل، از لوازم آرایشی یا ضد آفتاب‌های رنگی استفاده می‌کنید یا حتی اهل آرایش چشم‌هایتان هستید، حتما میسلار واتر تهیه کنید. قدرت متفاوت این تمیز کننده‌ها در پاک کردن رنگدانه‌های محصولات آرایشی یک نمونه مهم از فرق میسلار واتر با تونر است که باید درنظر بگیرید.

یکی از اساسی‌ترین تفاوت‌ها، فرق میان مواد تشکیل دهنده‌ی این دو محلول است. میسلار واترها عموما بر خلاف تونرها حالتی روغنی دارند. در عین حال که میسلار واتر برای پاکسازی سطحی پوست از مواد آرایشی ساخته شده است، استفاده از تونر نیز پس از آن الزامی است. زیرا میسلار واتر قدرت پاک کنندگی بالاتر برای پاکسازی رنگدانه‌ها داشته و در عوض تونر به پاکسازی عمیق و حذف تمامی آلودگی‌ها از بافت پوست کمک خواهد کرد.

با اینکه میسلار واترها عمدتا با یک هدف اصلی یعنی پاکسازی پوست از مواد سنگین و سبک آرایشی ساخته شده‌اند، اما تونرها می‌توانند برای اهداف متعدد نیز مورد استفاده قرار بگیرند. به همین دلیل، انواعی از تونرهای لایه‌بردار، تغذیه کننده، تسکین دهنده و مانند آن وجود دارند که برای انواع مختلف پوست طراحی شده‌اند. تونرهای لایه‌بردار مخصوص پوست‌های نرمال تا چرب و تونرهای تسکین دهنده و مرطوب کننده برای پوست نرمال تا خشک طراحی شده‌اند.

کدام یک بهتر است؟

بنابراین فرق میسلار واتر با تونر بیان می‌کند که استفاده از میسلار واتر به خصوص زمانی که از کرم‌های ضد آفتاب رنگی یا کرم‌های پوشاننده‌ی غلیظ استفاده کرده‌اید، لازم است و بر تونر اولویت دارد. شستشوی پوست با شوینده‌های دیگر در این مورد کافی نبوده و بهتر است در کنار میسلار، از تونر نیز استفاده شود. اما اگر پوستتان آرایشی ندارد یا برای مراقبت روزانه از تونر استفاده می‌کنید، می‌توانید تنها از تونر برای تمیز کردن پوستتان و حذف آلودگی‌ها استفاده کنید.

اکنون با دانستن فرق میسلار واتر با تونر، متوجه شده‌اید که هر یک برای چه کاربردی تولید شده‌اند و استفاده‌ی بهتری از این دو محصول خواهید داشت. استفاده‌ی صحیح و همزمان از این دو محصول، باعث موفقیت در پاکسازی پوست و به دنبال آن سلامت، زیبایی و شفافیت پوست می‌شود.

اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی