لوازم آرایش فاسد

زیبایی و جذابیت چیزی است که همه انسان ها به دنبال آن هستند . مردان با پوشیدن لباسهای شیک ، مدل موی مناسب و گذاشتن مدل های ریش و دیگر کارها سعی دارند تا جذاب تر به نظر برسند و میلیون ها زن نیز هر روزه از مواد و لوازم آرایشی استفاده می کنند تا خود را زیباتر کنند. امروزه، لوازم آرایشی از ملزومات زندگی بسیاری از زنان است و بسیاری از زنان به طور گسترده ای از لوازم آرایش استفاده می کنند.می خواهیم در این مطلب به شما آموزش دهیم که چگونه مواد و لوازم آرایش فاسد را تشخیص دهید.

آرایش کردن وسیله ای برای بالاتر رفتن سطح زیبایی می باشد. زیباتر شدن با لوازم آرایش باعث می شود تا زنان روحیه بهتری داشته باشند و اعتمادبنفسشان بالاتر برود. زیبایی البته چیزی است که همه به دنبال آن هستند اما این موضوع در زنان قوی تر می باشد.

 در این میان اما استفاده از مواد و لوازم آرایشی مناسب و باکیفیت اهمیت بالایی دارد. لوازم آرایش فاسد می تواند باعث آسیب به سلامتی و زیبایی شما شوند و  به پوست شما آسیب هایی جدی برسانند. اما چگونه می توان فهمید لوازم و مواد آرایشی سالم هستند و فاسد نیستند. خواندن این مطلب در فهمیدن این موضوع به شما کمک خواهد کرد.

آنچه در مقاله لوازم آرایشی فاسد خواهید خواند:

  • تشخیص لوازم آرایشی فاسد
  • نکات مهم لوازم آرایشی
  • توصیه های لوازم آرایشیلوازم آرایش فاسد
تغییر رنگ

راه های تشخیص لوازم آرایش فاسد

1.تغییر رنگ

اگر دیدید که مواد و لوازم آرایش شما اکسید شده است و رنگ آن تغییر کرده است(و رنگش به حالت عادی برنمی گردد) باید بدانید که فاسد شده است و وقت آن رسیده که آن را دور بیندازید. تغییر رنگ می تواند نشانه این باشد که تاریخ مصرف یا انقضای ماده آرایشی شما به پایان رسیده است و باکتری ها اکنون در آن رشد کرده اند.

2.از بین رفتن بافت و احساس خشکی و نرمی کمتر هنگام استفاده

محصولات کرمی باید کرم گونه باشند. اگر شما حس کردید که محصولی که استفاده می کنید نرمی سابق را ندارد شاید نشانه آنست که بافت آن از بین رفته است . بر اساس مجله های معتبر در زمینه آرایش و مواد آرایشی این می تواند نشانه آن باشد که رطوبت ماده و وسیله آرایشی شما از بین رفته است و فاسد شده است( و احتمالا این به دلیل به پایان رسیدن تاریخ مصرف آن می باشد). اگر دیدید که ماده آرایشی تان به این شکل درآمده است دیگر از آن استفاده نکنید و آن را دور بیندازید چون استفاده از آن ممکن است باعث عفونت های باکتریایی شود.

از بین رفتن نرمی
بو بد

3.بو

بو یکی از شاخص های کلیدی در تشخیص خرابی و فساد مواد و لوازم آرایشی می باشد. یک متخصص در زمینه امور آرایشی می گوید اگر دیدید که یک ریمل ها بویی شبیه به گازولین می دهند باید بدانید که فاسد هستند و دیگر قابل استفاده نیستند. هم چنین بوی کهنگی و بیات شدگی نیز نشانه خراب بودن محصول آرایشی می باشد و می تواند نشانه این باشد که تاریخ استفاده محصول آرایشی شما به پایان رسیده است.

4.دیدن توده های مواد

مواد آرایشی مایع نباید توده ای و حجیم باشند. اگر متوجه هرگونه توده یا چیز سخت در محصولات آرایشی خود شدید پس سعی کنید دیگر از آنها استفاده نکنید چون این نشانه فاسد بود آنها می باشد. توده ها می توانند نشانه رشد باکتری باشند .

توده در لوازم آرایشی
فاسد بودن محصولات پودری

5.وجود غشای نازک یا لایه های گچی

تنها محصولات آرایشی کرم یا مایع فاسد نمی شوند یا تاریخ استفاده شان به پایان نمی رسد بلکه محصولات آرایشی پودری نیز می توانند خراب و فاسد شوند و تاریخ انقضایشان به پایان برسد.

یک نشانه مهم که به شما می گوید که زمان تعویض پودر آرایشی تان فرا رسیده است ، وجود لایه خاکستری یا لایه های گچی است که روی محصول درست شده است. این به معنای آنست که دیگر نباید از این محصول آرایشی استفاده کنید.

6.نقطه ها و خال های سفید

اگر دیدید که در نوک مداد لب ها یا خط چشم ها ، خال ها و نقط های سفید وجود دارد باید بدانید که آنها دیگر قابل استفاده نیستند و مواد موجود در آنها فاسد شده اند.

7.جدایی

اگر دیدید که ماده مایع آرایشی شما از هم جدا شده اند ، آن را خوب تکان بدهید. اگر دیدید پس از تکان هم دوباره مایع به شکل بخش های جدا شده از هم وجود دارند باید بدانید که احتمالا مایع آرایشی شما فاسد شده است. فرمول های آرایشی باید ترکیبی و با هم آمیزش داشته باشند و از هم جدا نشوند.

فاسد شدن مایع لوزام آرایشی

اگر دیدید که این برای مایع آرایشی شما اتفاق می افتد پس وقت آنست که دیگر استفاده کردن از آن را کنار بگذارید.

نکات بالا می توانند به شما کمک کنند تا تشخیص دهید آیا مواد آرایشی تان سالم هستند یا این که فاسد. به خاطر داشته باشید که استفاده از مواد آرایشی فاسد می تواند موجب عفونت های جدی شود.

اگر مدام دستان خود را به لوازم آرایشی قدیمی بزنید و بعد به پوست خود بکشید این خطر وجود دارد که دچار عفونت شوید. برای مثال خط چشم نامناسب و فاسد می تواند باعث خارش و اذیت شدن چشم های شما شود و یا حتی باعث پف کردن آن شود پس حتما دقت خود را بالا ببرید.

یک کارشناس لوازم آرایش می گوید که به دو چیز باید خیلی دقت شود : ریمل و فونداسیون. هر بار که این محصولات باز می شوند و در معرض هوا قرار می گیرند ، یعنی شما اجازه می دهید که هوا وارد آن شود و شرایط برای رشد باکتری فراهم شود. با گذشت زمان خطر فاسد شدن این مواد آرایشی بیشتر می شود و باعث می شود تا عفونت ها و خارش هایی برای استفاده کنندگان پدید آید. توصیه می شود که ریمل خود را پس از 3 ماه استفاده کردن دور بیندازید تا خطری برای چشم های شما وجود نداشته باشد.

عفونت پوستی

توصیه هایی درباره مواد و لوازم آرایشی

1.استفاده از مواد آرایشی فاسد می توان موجب عفونت شود

به محض فهمیدن این که ماده آرایشی تان فاسد شده است یا تاریخ استفاده از آن به پایان رسیده است دیگر از آن استفاده نکنید و آن را دور بیندازید. یادتان باشد که سلامتی مهم ترین مسئله می باشد.

2.تمیز و مرتب کردن وسایل آرایشی قدیمی همیشه جواب نمی دهد

گاهی اوقات ، برخی از مواد آرایشی را می توان با کارهایی بهتر کرد مثلا می توان رژ لب را در الکل گذاشت یا لایه آن را با قیچی چید و مرتب کرد. این کار را می توان با مواد پودری نیز انجام داد. برای مثال می توانید الکل 70 درصد را روی سایه چشم ها یا دیگر پودرها اسپری کنید. این کار باعث می شود تا محضول شما ضدعفونی شود و مانع از رشد باکتری در آن می شود. اما باید به خاطر داشته باشید این کارها همیشه جواب نمی دهد و باید در این مسنله بسیار مراقبت کنید.

تمیز کردن لوازم آرایشی
فاسد شدن لوازم آرایشی در حمام

3.گذاشتن مواد آرایشی درون حمام و دستشویی ریسک بالایی دارد

نگهداری مناسب از مواد و لوازم آرایشی بسیار مهم است. شما باید آنها را در جایی مناسب نگهداری کنید تا به آنها آسیب کمتری برسد. قرار دادن لوازم آرایشی در حمام یا دستشویی اصلا ایده مناسبی نیست. به دلیل وجود رطوبت در این فضاها مواد آرایشی در این فضاها عمر کمتری خواهند داشت و سریع تر فاسد خواهند داشت.

4.اگر حتی شک به فاسد شدن یک ماده و وسیله آرایشی دارید دیگر از آن استفاده نکنید

زمانی که دیدید رنگ مواد آرایشی تان تغییر کرده است به سرعت آنها را جدا کنید. اگر دیگر مانند قبل ، همان احساس نرمی را در موقع استفاده از آنها ندارید شک نکنید و آنها را کنار بگذارید. وقتی که یک ماده آرایشی شروع به خشک شدن می کند حتما آن را کنار بگذارید.

در مورد ریمل ، حتما از تست بو استفاده کنید. ریملی که شروع به فاسد شدن می کند بوی کهنگی و بدی می دهد که شما متوجه آن خواهید شد. یادتان باشد که با خودتان نگویید من که مطمئن نیستم پس برای مدتی دیگر از آنها استفاده خواهم کرد. این فکری غلط است و شما باید در صورت شک کردن به فاسد شدن مواد آرایشی تان آنها را کنار بگذارید.

شک به لوازم آرایشی
عمر لوزام آرایشی

4.هر چه عمر لوازم آرایشی بیشتر شود؛ احتمال فساد آنها بیشتر می شود

هر چه عمر مواد آرایشی بیشتر شود ، مواد شیمیایی آنها بیشتر شروع به تجزیه شدن می کنند. این موضوع احتمال فاسد شدن آنها را بالاتر می برد پس حتما به این موضوع دقت کنید.

5.مواد آرایشی تاریخ انقضا دارند

برخی ها به غلط فکر می کنند که مواد آرایشی را می توان برای همیشه استفاده کرد و البته این تصوری بسیار اشتباه است. مواد و وسیله های آرایشی هم دارای تاریخ انقضا هستند و با گذشتن این تاریخ دیگر نباید مورد استفاده قرار گیرند.

مواد آرایشی مایع برای فونداسیون معمولا تا 12 ماه دوام می آورند در حالی که ریمل ها تا 3 ماه جواب می دهند.محصولات آرایش لب تا دو سال قابل استفاده هستند اما ممکن است کمی زودتر از این مدت شروع به خراب و فاسد شدن می کنند.

مواد فشرده و متراکم هم چون جامد هستند در صورتی که به شکل مناسبی نگهداری شوند  تا دو سال و حتی بیشتر قابل استفاده هستند. چیزی که باید به یاد داشته باشید اما این است که ممکن است آنها پس از مدتی طولانی باز هم قابل استفاده باشند اما کیفیت و تاثیر روزهای ابتدایی را ندارند.

تاریخ انقضا
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در print
Print

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  منو اصلی