کرم دور چشم را چه زمانی و چگونه باید استفاده کرد؟

کرم مناسب اطراف چشم را چه زمانی باید استفاده کرد

چشم انسان یکی از مهم‌ترین اعضای بدن است و بیشترین تمرکز انسان درهنگام مشاهده چهره یک فرد، بر روی همین‌عضو است. از همین رو، معمولا مشکلاتی‌که بر زیبایی چشم تاثیرات منفی دارند، زودتر دیده می‌شوند. این موضوع می‌تواند زیبایی ظاهری فرد را به طور کلی تحت تاثیر قرار داده و موجب ناراحتی و کاهش اعتماد به نفس او شود. گذشته از اهمیت چشم‌ها و بافت اطراف آن از نظر زیبایی‌شناختی، انجام یکسری مراقبت‌های ویژه برای جلوگیری از آسیب به چشم و بافت اطراف آن از سوی متخصصان توصیه می‌شود. چرا که پوست اطراف چشم دارای بافتی بسیار حساس و ظریف است و هر گونه بی‌توجهی به آن، آثار منفی زیادی را به‌دنبال خواهد داشت. یکی از راه‌های مهم و تاکیدشده برای مراقبت از این‌ بخش مهم صورت، مصرف کرم مناسب اطراف چشم است که علاوه بر حفاظت بافت اطراف چشم، باعث لطافت و زیبایی بیشتر آن نیز خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با فواید محصولات مناسب دور چشم، شرایط، زمان و چگونگی استفاده از آن، دعوت می‌کنیم که در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

آنچه در مقاله کرم دور چشم را چه رمانی و چگونه باید استفاده کرد خواهید خواند: 

کرم‌های دور چشم حاوی چه موادی هستند؟
بهترین زمان برای استفاده از کرم های دور چشم
روش صحیح استفاده از کرم های دور چشم
کرم مناسب دور چشم روز یا شب؟
از چه نوع کرم دور چشمی نباید استفاده کرد؟
مواد کرم مناسب اطراف چشم

کرم‌های دور چشم حاوی چه موادی هستند؟

کرم ‌های مناسب اطراف چشم حاوی موادی هستند که از تاثیرات ناشی از افزایش سن، نورخورشید، آلودگی هوا، حساسیت‌ های پوستی ناشی از مواد شیمیایی آرایشی و بسیاری دیگر از مشکلات، بر پوست دور چشم جلوگیری می‌کنند. از جمله مهم‌ترین این ترکیبات می‌توان به مواد آبرسان و مرطوب‌کننده مانند اسید هیالورونیک اشاره کرد که وظیفه پرکردن میکرو چروک‌های اطراف چشم و تقویت و آبرسانی پوست را برعهده دارند و به محکم و بدون چروک ماندن پوست این ناحیه کمک زیادی می‌کنند.

این کرم‌ها معمولا حاوی انواعی از ویتامین، مانند رتینول یا ویتامین A و ویتامین‌های C، K و E هستند که برای بازسازی بافت اطراف چشم و لایه‌برداری بسیار ملایم پوست آن، بسیار موثرند. کوآنزیم ۱۰، اسید گلیکولیک و اسید لاکتیک دیگر موادی هستند که در اغلب محصولات باکیفیت، دیده می‌شوند. علاوه بر این، لیکوریس و کوجیک نیز ترکیباتی هستند که وجود آنها در کرم دور چشم، باعث روشن‌شدن تیرگی‌های پوست می‌شود.

بهترین زمان استفاده

به‌ طور کلی استفاده از این کرم برای افرادی که سن آنها از ۳۵ سال عبور می‌کند، یک امر ضروری و مهم تلقی می‌شود. با این وجود، با توجه به نوع پوست و مقدار چروک‌های ایجاد شده و نواقص اطراف چشم نیز می‌توان زمان مصرف این کرم تعیین نمود. در شرایطی هم که این نشانه‌ها را در بافت چشم خود مشاهده نمودید می‌توانید خیلی زود نسبت به فراهم‌کردن کرم مناسب پوست خود اقدام نموده و ضمن کمک به بهبودی آن، از تخریب و چروک‌های بیشتر پوست چشم خود، جلوگیری کنید.

حتی بهتر است که پیش از پدیدار شدن چروک، پف و حلقه ‌های سیاه اطراف چشم از یک کرم مخصوص دور چشم، بهره ببرید. باید گفت که استفاده از این نوع کرم برای هیچ سنی زود نیست و در صورتی که خیلی زودتر از رسیدن به سن ۳۵ سال نیز تصمیم به تهیه و استفاده از این محصول مراقبتی بگیرید، شاهد اتفاقات بسیار خوبی در پوست دور چشم خود خواهید بود. از این‌رو، طبق توصیه متخصصان پوست، افراد از سنین بالاتر از ۱۸ سال می‌توانند کرم مخصوص اطراف چشم را نیز در مصارف روزانه خود برای مراقبت از پوست بگنجانند

کرم مناسب اطراف چشم را چه زمانی باید استفاده کرد
روش صحیح استفاده از کرم چشم

روش صحیح استفاده 

صرفأ استفاده از یک کرم دور چشم، بدون رعایت نکات مهمی که درمورد مصرف صحیح آن وجود دارد، نمی‌تواتد منجر به نتیجه دلخواه شود. برای کسب بیشترین بهره از این محصول، رعایت یکسری از نکات حین مصرف بسیار ضروری است. در ادامه به برخی از مهم‌ترین این نکات اشاره خواهیم کرد.

·  تمیز نمودن اطراف چشم و دست‌ها پیش از مصرف کرم

 برای جذب بهتر کرم، تمیز بودن پوست بسیار مهم است و حتمأ می‌بایست پیش از استفاده از این کرم، با کمک یک شوینده یا پاک‌کننده ملایم، محل مصرف آن را به ‌خوبی پاکسازی کنید. دقت داشته باشید که دست‌های شما نیز باید کاملا پاکیزه باشند تا از انتقال آلودگی به چشم، پیشگیری شود. پس از انجام این کار، با رعایت نکات زیر می‌توانید از کرم دور چشم استفاده کنید.

·  استفاده از انگشت حلقه برای زدن کرم

مقدار کافی و به اندازه یک نخود از کرم خود را بر روی انگشت حلقه قرار داده و دور تا دور پلک و زیر چشم‌های خود را به آن آغشته نمایید. سپس بسیار ملایم و آهسته شروع به مالش این ناحیه کنید. علت اینکه انگشت حلقه را برای زدن کرم دور چشم مناسب می‌دانند، لمس ملایم و نرم این انگشت و قدرت و فشار کمتر آن است که مانع از وارد آمدن فشار اضافی به پوست حساس زیر چشم و در نتیجه آسیب به این قسمت می‌شود.

·  استعمال کرم در محل مناسب

برای مشاهده‌ی بهترین نتایج، باید بدانید که دقیقأ در چه نقاطی از دور چشم، کرم را استفاده کنید. برای این‌کار، باید کرم را به ‌صورت نقطه‌های کوچک در زیر چشم و روی استخوان زیر ابرو زده و سپس با انگشت خود، به آرامی به جذب آن کمک کنید. مراقب ‌باشید کرم را خیلی نزدیک ‌به چشم خود استفاده نکنید و وارد چشم شما نشود.

·  ماساژ دایره‌ای و ضربات ملایم نوک انگشت

همانطورکه گفتیم، پوست اطراف چشم بسیار ظریف و حساس است و به‌ هیچ‌‌ شکلی نباید دچار کشیدگی و فشار شود. از این‌ رو مهم است که برای جذب بهتر کرم، آن را بسیار ملایم و به صورت دایره‌ای در این ناحیه بمالید. این‌کار علاوه بر کمک‌ به جذب کرم، موجب بهبود و افزایش جریان خون در بافت دور چشم نیز می‌شود. در پایان نیز برای جذب بهتر و اطمینان از اینکه کرم کاملا به خورد پوست رفته، با نوک انگشت و به آرامی، ماساژ دایره‌ای شکلی را روی پوست این ناحیه اعمال کنید.

کرم دور چشم روز یا شب؟

کرم‌ های مخصوص دور چشم در دو نوع تولید می‌شوند که برای استفاده در طول شب و روز، درنظرگرفته شده‌اند. اساسا تفاوت خاصی در میزان تاثیرگذاری این کرم‌ها وجود ندارد و این‌تصور که استفاده از کرم شب عملکرد بهتری را ارائه می‌دهد، نادرست است. حتی باید گفت که به‌دلیل نیاز پوست به استراحت و ترمیم شبانه و همچنین برخورداری کرم‌های روزانه از ضد آفتاب، این کرم‌ها، مزایای بیشتری برای چشم و بافت دور آن در مقایسه با کرم‌های شب دارند.

کرم مناسب اطراف چشم روز یا شب
مواد کرم مناسب اطراف چشم

از چه نوع کرم دور چشمی نباید استفاده کرد؟

دقت‌ کنید که برای جلوگیری از تحریک و حساسیت پوست اطراف چشم، کرم‌هایی را که دارای عطر هستند استفاده نکنید. همچنین محصولی را خریداری نمائید که PH آن با پوست شما همخوانی داشته باشد. حتما به این نکته توجه داشته باشید که کرم دور چشم شما فاقد منتول و الکل باشد، چرا که این مواد می‌توانند باعث ایجاد التهاب در پوست شما شوند. بسته‌بندی شیشه‌ای برای کرم مناسب اطراف چشم، اصلا مناسب نیست و بهتر است محصولات تیوپی را جایگزین آنها کنید. کرم‌های شیشه‌ای، به راحتی در معرض نور و هوا قرار گرفته و ضمن کاهش سطح کیفی کرم، زمینه‌ برای رشد باکتری در آن فراهم می‌شود.

اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو اصلی